Jak se rychle odvodnit: Tipy a triky pro rychlé odvodnění těla!!!

Cítíš se nateklý/á, nafoukl/ýá…. Prostě ne ve své kůži? Máš pocit, že jsi zavodněný/á? Chceš vědět, jak se rychle odvodnit? Koukneme se na pár rad a typů, jak toho dosáhnout rychle a hlavně bezpečně.

Prvním krokem k rychlému odvodnění je zvýšení příjmu tekutin, zejména vody. Přestože se to může zdát kontraproduktivní, pití více vody pomáhá tělu se odvodnit. Pokud jsi dobře hydratovaný/á, tělo se zbaví nadbytečné vody a toxických látek, které způsobují otoky. Můžeš také vyzkoušet bylinné čaje, jako je například kopřivový nebo pampeliškový čaj, které jsou skvělým pomocníkem při odvodnění 😊 Dalším způsobem, jak se rychle odvodnit, je omezení příjmu soli. Sůl způsobuje zadržování vody v těle, takže omezení soli v jídle pomůže snížit nadýmání a tělu pomáhá zbavit se nadbytečné vody. POZOR! Nevynechávej ale sůl nepřiměřeně! Má své pozitivní účinky na zdraví! Toto doporučení se týká hlavně stravy, kterou přijímáš a ve které je sůl obsažena (chipsy, hranolky, smažená slaná jídla, apod…) Můžeš také zvážit konzumaci potravin, které mají přirozeně diuretické účinky, jako jsou například okurky, melouny nebo ananas

Mohlo by tě zajímat: Co jsou cukry a co jsou sacharidy?

Jaký je význam hydratace?

Dostatečná hydratace je klíčová pro správné fungování těla. Voda pomáhá udržovat správnou teplotu těla, transportovat živiny a kyslík do buněk a odvádět odpadní látky z těla.

Jaké jsou příznaky dehydratace?

Dehydratace může mít řadu příznaků, které je důležité rozpoznat. Mezi tyto příznaky patří:

 • Suchá kůže a sliznice
 • Ztráta chuti k jídlu
 • Zácpa
 • Zvýšená únava
 • Závratě a bolest hlavy
 • Zhoršená koncentrace
 • Urologické obtíže

Všímáš si některého z těchto příznaků? Okamžitě zvyš příjem tekutin a hydratuj se. V případě, že se příznaky nezlepší, vyhledej pomoc doktora.

Mohlo by tě zajímat: Jak si vypočítat bazální metabolismus?

Pamatuj si, že rychlé odvodnění není zdravé a může způsobit řadu zdravotních problémů. Pokud se snažíš zhubnout, je důležité snažit se o zdravé hubnutí a nevynechávat důležité živiny a tekutiny.

Rychlé Metody, jak hydratovat tělo

 • Pití vody

Pití vody je nejjednodušší a nejúčinnější způsob hydratace. Máš-li pocit žízně, je to znamení, že tvé tělo potřebuje vodu. Pokus se vypít alespoň 8 sklenic vody denně, abys udržel/a své tělo hydratované. Jsi-li aktivní nebo pracuješ v horkém prostředí, hydratuj tělo ještě více. Víš, co se říká? Pokud cítíš žízeň, proto na vodu nezapomínej a pokus se napít hned, co se ráno vzbudíš 😊

 • Elektrolyty

 Ztratil/a jsi hodně tekutin kvůli nadměrnému pocení nebo průjmu? V tomto případě ti může být užitečné použít rehydratační nápoje. Tyto nápoje obsahují elektrolyty, které pomáhají obnovit rovnováhu tekutin v těle. Můžeš si je zakoupit v jakémkoli obchodě se suplementy nebo si ho připravit sám/sama doma, můžeš použít směs soli a cukru v poměru 1:6.

 • konzumace potravin bohatých na vodu

Dalším způsobem, jak se hydratovat, je konzumace potravin s vysokým obsahem vody. Například meloun, okurky, jahody a pomeranče jsou vodou bohaté potraviny, které mohou pomoci udržet tvé tělo hydratované.

Všechny tyto rychlé metody hydratace jsou účinné způsoby, jak udržet tělo hydratované a zdravé. Pokud se chystáš rychle odvodnit, uvědom si, že hydratace je stejně důležitá jako odvodnění a měl/a by ses snažit udržovat rovnováhu mezi oběma.

Mohlo by tě zajímat: Kolik bílkovin mám za den přijmout?

Prevence dehydratace

Dehydratace může být velkým problémem pro tělo, zejména pokud se vyskytuje pravidelně. Aby se tomuto problému předešlo, je důležité dodržovat několik zásad. V této sekci se dozvíš, jak udržet své tělo hydratované a zabránit dehydrataci.

 • Denní Příjem Tekutin

Pro udržení správné hydratace je důležité pravidelně pít tekutiny. Doporučený denní příjem tekutin je 1,5 až 2 litry. Tento objem zahrnuje vodu, ovocné čaje, džusy, nealkoholické pivo a polévky. Káva a alkoholické nápoje nejsou součástí pitného režimu a nemohou být počítány do denního objemu tekutin.

 • Výběr Správných Nápojů

Když se snažíš udržet své tělo hydratované, vybírej vždy správné nápoje. Pokud piješ šťávy, volte alespoň ty bez přidaného cukru. V případě, že piješ nealkoholické pivo, vol takové s nízkým obsahem cukru. Káva a alkoholické nápoje nejsou vhodné pro hydrataci a mohou způsobit dehydrataci. Já osobně dávám přednost džbánu a citronem nebo Magnesii.

 • Hydratace při fyzické aktivitě

Při fyzické aktivitě je důležité udržovat tělo hydratované, aby se zabránilo dehydrataci. Pij vodu nebo sportovní nápoje před, během a po cvičení. Pokud cvičíš déle než 60 minut, můžeš také pít nápoje s elektrolyty, které pomáhají udržovat rovnováhu minerálů v těle. Pokud cvičíš v horkém počasí, pij více tekutin, aby ses vyhnul/a dehydrataci.

 • Lymfatické masáže

Lymfatické masáže jsou skvělým pomocníkem při pocitu zavodnění. Správně provedená lymfatická masáž ti pomůže s vyplavením přebytečné vody a toxinů z těla. Zvol si takový salón, který má pozitivní ohlasy a pozoruj své tělo. Pokud se lepší, určitě jsi zvolil/a správně 🙂

S dodržováním těchto zásad můžeš zabránit dehydrataci a udržet své tělo hydratované. Pamatuj si, že pitný režim je důležitý pro zdraví a správnou funkci těla.

Jak přirozeně odvodnit své tělo?

V případě, že se chceš rychle odvodnit, následující typy ti mohou být užitečné:

 • Pij dostatek vody

I když se to může zdát kontraproduktivní, pití dostatečného množství vody může pomoci tělu k odvodnění. Když tělo dostává málo vody, začne si ukládat vodu, což může vést k otokům. Pokud piješ dostatek vody, tělo bude mít pocit, že má dostatek tekutin a nebude zadržovat vodu.

 • Omez příjem soli

Sůl může způsobit zadržování vody v těle. Pokud chceš rychle odvodnit, zkus omezit svůj příjem soli. Místo soli požij bylinky a koření, které dodají jídlu chuť bez přidání soli. POZOR! V případě, že se nepřipravuješ na závody, nevynechávej sůl ze svého jídelníčku ve velkém množství záměrně. Má pro tělo příznivé účinky 😊

 • Konzumuj potraviny s vysokým obsahem vody

Potraviny s vysokým obsahem vody pomáhají tělu k odvodnění. Zkus konzumovat potraviny jako je meloun, okurky, rajčata, dýně a jahody. Tyto potraviny obsahují hodně vody, což tělu pomáhá ke zbavení nadbytečné vody.

 • zkus diuretika

Diuretika jsou léky, které pomáhají tělu k odvodnění. Tyto léky zvyšují produkci moči a tím pomáhají tělu ke zbavení nadbytečné vody. Pokud se rozhodneš pro tento krok, měl/a by ses poradit s lékařem, aby ti předepsal správné diuretikum. Nebo alespoň se zkušeným odborníkem.

 • Pohybuj se

Pohyb rozhodně pomáhá tělu k odvodnění. Když se pohybuješ, zvyšuješ se krevní oběh a tím se zlepšuje i proces odvodnění. Zkus cvičit, chodit nebo plavat, abys podpořil/a odvodnění těla.

 • Vyzkoušej bylinky na odvodnění

Některé bylinky pomáhají tělu s procesem odvodnění. Například březové listy, pampeliška a kopřiva jsou známé pro své diuretické účinky. Pokud se rozhodneš pro tento krok, měl/a by ses poradit s nějakým odborníkem na zdravou výživu, jak správně bylinky dávkovat a v jakém spojení. Ne každá bylinka má ráda tu druhou a nechceme si přeci zadělat na problémy 😊

Tyto rady Ti mohou pomoci s rychlým odvodněním. Pokud se cítíš nepohodlně nebo máš nějaké zdravotní problémy, měl/a by ses poradit s lékařem, aby ti doporučil nejlepší postup.

Mohlo by tě zajímat: Typy na zdravé mlsáníčko!

Doufám, že nyní víš, jak se rychle odvodnit. Raději ještě jednou zopakuji některé body, které by sis měl/a zapamatovat:

 • Pij více vody, abys udržel/a své tělo dobře zavodněné a méně náchylné k otokům.
 • Konzumuj potraviny s vysokým obsahem draslíku, jako jsou banány, avokádo, špenát nebo sušené meruňky, aby se snížil obsah sodíku v těle.
 • Omez příjem soli, protože příliš mnoho soli může způsobit zadržování vody v těle.
 • Vyzkoušej si bylinky, které pomáhají odvodňovat tělo, jako jsou pampeliška, kopřiva nebo březový list.
 • Pravidelně cvič, protože cvičení pomáhá při odvodňování těla a ke snížení otoků.

Pamatuj si, že rychlé odvodnění organismu by mělo být prováděno pouze na doporučení lékaře a pod lékařským dohledem. Pokud máš nějaké zdravotní problémy, měl/a by ses poradit se svým lékařem, než začneš jakékoli změny v režimu pití nebo stravě. Sleduj své tělo a poslouchej jeho signály!!! Sportu ZDAR! Tvoje trenérka!!!

Často kladené dotazy:

Jak se zbavit nadbytečné vody v těle?

Existuje několik způsobů, jak se zbavit nadbytečné vody v těle. Jedním z nejlepších způsobů je zvýšení příjmu vody a snížení příjmu soli. Zkus také vyzkoušet bylinné čaje, které podporují odvodnění těla. Pokud je zadržování vody v těle způsobeno zdravotním problémem, jako je například srdeční onemocnění, poraď se se svým doktorem.

Jaké jsou příznaky zadržování vody v těle?

Mezi příznaky zadržování vody v těle patří otoky, nafouknutí, pocit těžkosti a únava. Pokud si všimneš těchto příznaků, může to být známkou toho, že tvé tělo zadržuje příliš mnoho vody.

Jaké jsou nejlepší způsoby odvodnění těla?

Nejlepší způsoby odvodnění těla jsou zvýšení příjmu vody, snížení příjmu soli, pravidelné cvičení a konzumace potravin, které mají diuretické účinky, jako jsou například okurky, celer, artyčoky a citronová šťáva.

Jaké jsou účinné léky na odvodnění?

Existují různé léky, které mohou pomoci při odvodnění těla, jako jsou například diuretika. Tyto léky však mohou mít vedlejší účinky a měly by být užívány pouze pod dohledem lékaře.

Jaký je nejlepší způsob, jak se rychle odvodnit?

Nejlepší způsob, jak se rychle odvodnit, je zvýšení příjmu vody a snížení příjmu soli. Můžeš také vyzkoušet bylinné čaje, které podporují odvodnění těla. Pokud máš zdravotní problémy, jako je například srdeční onemocnění, měl/a by ses poradit s lékařem, než začneš jakýkoliv program odvodnění.

Jaké potraviny pomáhají při odvodňování těla?

Některé potraviny mají diuretické účinky a mohou pomoci při odvodňování těla. Mezi tyto potraviny patří například okurky, celer, artyčoky a citronová šťáva. Můžeš také konzumovat potraviny s vysokým obsahem vody, jako jsou například melouny, jahody a grapefruity.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní Trenérka Praha

Z pravidla odpovídám do dvou hodin

Ahoj 👋Potřebuješ zhubnout, nebo nabrat svaly, nebo naučit žít zdravě?

Chceš změnit svou postavu?

Zbývají mi 2 poslední místa na osobní tréninky a online coaching!

Zadej svůj email nebo telefon a rezervuj si své místo! Do 24 hodin se ti ozvu a domluvíme se na detailech!