Tvaroh a jeho kalorie: Kolik kalorií obsahuje tvaroh a jak ho zařadit do tvé stravy? Odpověď na tvé otázky najdeš níže…

Zajímáš-li se o výživu, pravděpodobně jste slyšel/a o tvarohu. Tento mléčný výrobek je oblíbený u mnoha lidí díky svému vysokému obsahu bílkovin a nízkému obsahu tuku, zejména pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo budovat svaly. V závislosti na typu tvarohu může být jeho obsah kalorií různý. Například tučný tvaroh může mít více kalorií než odtučněný tvaroh. Pokud se zajímáš o kalorie v tvarohu, měl/a by ses podívat na jeho nutriční hodnoty a zvážit, jaký typ tvarohu je pro Tebe nejvhodnější 😊.

Jaká je kalorická hodnota tvarohu?

Tvaroh je populární mléčný výrobek, který se používá v mnoha receptech. Pokud se zajímáš o kalorickou hodnotu tvarohu, můžeš si být jistý/á, že se jedná o relativně nízkokalorické jídlo.

Podle kalorických tabulek obsahuje 100 gramů tvarohu přibližně 150 kcal. Tvaroh s nízkým obsahem tuku může mít až o 40 % méně kalorií než plnotučný tvaroh. Záleží na formě stravování, které ti vyhovuje. Příkladem: člověk stravující se low-carb určitě sáhne po polotučném nebo tučném tvarohu.

Zajímalo by tě, jak si zacvičit z pohodlí domova? Trénink celého těla z domova, trénink bicepsů z domova a trénink na prsa z pohodlí domova!

Nutriční hodnota tvarohu

Tvaroh je bohatý na bílkoviny, vitamíny a minerály. Obsahuje také malé množství sacharidů a tuků. Z minerálů je tvaroh zvláště bohatý na vápník, který je důležitý pro zdraví kostí.

Výživové hodnoty tvarohu

Tvaroh je oblíbeným mléčným výrobkem, který se využívá při přípravě mnoha jídel. Tento bílkovinný produkt je bohatý na vitamíny a minerály, které jsou důležité pro správnou funkci organismu.

  • Makronutrienty

Tvaroh obsahuje vysoké množství bílkovin, které jsou důležité pro růst a regeneraci svalové hmoty. Polotučný tvaroh obsahuje přibližně 12 g bílkovin na 100 g. Tento produkt je také bohatý na tuky, které jsou nezbytné pro správnou funkci organismu. Polotučný tvaroh obsahuje přibližně 6 g tuků na 100 g.

  • Mikronutrienty

Tvaroh je bohatý na vitamíny a minerály, které jsou důležité pro správnou funkci organismu. Obsahuje vitamíny A, C, D, E a vitamíny skupiny B. Dále obsahuje minerály jako vápník, hořčík, draslík, zinek a mangan.

Zajímalo by tě, jak na trénink prsou pro žen? Čti a dej mi vědět, jak tě trénink bavil!

Typy tvarohu a jejich kalorické hodnoty:

Tvaroh je oblíbeným produktem v české kuchyni a jeho kalorická hodnota závisí na typu tvarohu. V této sekci se dozvíš o různých typech tvarohu a jejich kalorické hodnotě.

  • Tvaroh nízkotučný

Tvaroh nízkotučný obsahuje méně tuku než ostatní typy tvarohu a jeho kalorická hodnota se pohybuje kolem 70 kcal na 100 gramů.

  • Tvaroh polotučný

Tvaroh polotučný je středně tučný tvaroh, který je oblíbeným typem tvarohu v české kuchyni. Jeho kalorická hodnota se pohybuje kolem 100 kcal na 100 gramů.

  • Tvaroh tučný

Tvaroh tučný je nejtučnějším typem tvarohu a jeho kalorická hodnota je vysoká. Obsahuje přibližně 200 kcal na 100 gramů.

  • Tvaroh s ovocem

Tvaroh s ovocem je oblíbeným dezertem a existuje mnoho různých druhů. Kalorická hodnota tvarohu s ovocem závisí na druhu ovoce a na množství cukru, který se přidává. Například tvaroh s jahodami obsahuje přibližně 130 kcal na 100 gramů.

  • Tvaroh granulovaný

Tvaroh granulovaný je sušený tvaroh, který se používá při přípravě některých jídel, třeba jako posypka na tvarohové kenidlíky. Jeho kalorická hodnota je nižší než u jiných typů tvarohu a pohybuje se kolem 80 kcal na 100 gramů.

Výběr typu tvarohu závisí na tvých preferencích. Pokud chceš snížit příjem kalorií, doporučuje se volit nízkotučný tvaroh. Ale to opět závisí na tom, jakou formou diety se stravuješ 😊

Jak použít tvaroh v kuchyni?

Odtučněný tvaroh je skvělou alternativou pro ty, kteří chtějí snížit příjem tuku a kalorií, ale stále si chtějí vychutnat své oblíbené jídlo.

  • Sladká jídla

Můžeš si připravit tvarohové knedlíky, tvarohové koláče nebo tvarohové palačinky. Tvaroh můžete lze také použít jako náplň do dortů a zákusků. Pokud chceš snížit kalorický příjem, můžeš použít odtučněný tvaroh místo smetany nebo tuku při přípravě krémů a náplní.

  • Slaná jídla

Tvaroh lze použít jako náhradu sýru v mnoha slaných jídlech. Můžeš si připravit tvarohové pomazánky, tvarohové noky nebo tvarohové omáčky. Tvaroh můžeš také použít jako náhradu sýru při přípravě pizzy nebo těstovinových jídel. Já osobně z něj ráda dělám česnekový dip. Použiješ jen tvaroh, vylisovaný česnek, kapku oliváče a sůl. Lze doplnit o pažitku nebo nějaké jiné bylinky.

  • Snídaně

Můžeš si připravit tvarohové sendviče s čerstvým ovocem, odtučněný tvaroh můžeš také použít jako náhradu za máslo nebo sýr při přípravě omelet nebo míchaných vajec.

Doufám, že pro tebe byl článek přínosný a zae jsi o něco chytřejší. Kdyby tě zajímaly nějaké recepty z tvarohu, neváhej si o ně napsat 😊 Sportu ZDAR! Tvoje trenérka!

Zajímalo by tě, jak je rychlý a efektivní trénink? Zkus a dej mi vědět, jak to šlo!

Často kladené dotazy:

Jaké jsou nutriční hodnoty polotučného tvarohu?

Polotučný tvaroh je bohatý na bílkoviny a obsahuje také vitamíny a minerály. V 100 gramovém množství polotučného tvarohu najdeš průměrně 11 gramů bílkovin, 3 gramy tuku a 3 gramy sacharidů. Toto množství obsahuje také přibližně 80 kalorií.

Kolik kalorií obsahuje tvaroh Pilos?

Tvaroh Pilos obsahuje přibližně 110 kalorií na 100 gramů. Tento tvaroh je bohatý na bílkoviny a obsahuje také vitamíny a minerály. Já osobně výrobky z Lidlu miluju. Máš to stejně?

Jaké jsou bílkoviny v polotučném tvarohu?

Polotučný tvaroh obsahuje přibližně 11 gramů bílkovin na 100 gramů. Bílkoviny jsou důležité pro správnou funkci těla a jsou klíčové pro regeneraci a opravu tkání.

Je polotučný tvaroh zdravý?

Polotučný tvaroh je zdravý zdroj bílkovin a obsahuje také vitamíny a minerály. Nicméně, jako s každým jídlem je důležité konzumovat ho v přiměřeném množství.

Jaký je vliv odtučnění na nutriční hodnoty tvarohu?

Odtučnění snižuje celkový obsah kalorií a tuku v tvarohu. Nicméně, odtučněný tvaroh může obsahovat více sacharidů, aby byl chuťově přijatelnější. Proto vždy kontroluj složení výrobku, které nakupuješ 😊

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Osobní Trenérka Praha

Z pravidla odpovídám do dvou hodin

Ahoj 👋Potřebuješ zhubnout, nebo nabrat svaly, nebo naučit žít zdravě?

Chceš změnit svou postavu?

Zbývají mi 2 poslední místa na osobní tréninky a online coaching!

Zadej svůj email nebo telefon a rezervuj si své místo! Do 24 hodin se ti ozvu a domluvíme se na detailech!